یزد میزبان مسابقات والیبال باشگاه‌های آسیا شد

 یزد میزبان مسابقات والیبال باشگاه‌های آسیا شد
دبیرکل کنفدراسیون والیبال آسیا به صورت رسمی یزد را به عنوان شهر میزبان رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا ۲۰۲۴ معرفی کرد.

به گزارش هواداری نیوز، در راستای قرارداد همکاری کنفدراسیون والیبال آسیا با شرکت والیبال ورلد، رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا از سال ۲۰۲۴ همانند دیگر رویدادهای بین المللی مهم زیر نظر شریک تجاری فدراسیون جهانی والیبال یعنی والیبال ورلد برگزار خواهد شد.

این رقابت‌ها هر ساله در اواخر فروردین ماه برگزار می‌شد که با پیشنهاد ایران به والیبال ورلد تاریخ برگزاری این رویداد به شهریورماه انتقال پیدا کرد.

از آنجایی که شرکت والیبال ورلد با توجه به وجود تحریم‌های ظالمانه علیه ایران تا کنون همکاری‌ای در برگزاری مسابقات با فدراسیون والیبال ایران نداشته و ایران به همراه دو کشور از جمله ژاپن نامزد میزبانی این رقابت‌ها بود، با رایزنی‌ها و مطالبه گری سید میلاد تقوی رئیس فدراسیون والیبال درخصوص میزبانی ایران در تنها رویداد رده سنی بزرگسالان آسیا در سال ۲۰۲۴، بالاخره والیبال ورلد موافقت خود را برای برگزاری این رقابت‌ها در ایران اعلام کرد تا کیاتیپونگ دبیرکل کنفدراسیون والیبال آسیا با ارسال نامه‌ای به کشورهای آسیا، جمهوری اسلامی ایران و شهر یزد را به عنوان میزبان مسابقات باشگاه‌های مردان آسیا در سال ۲۰۲۴ معرفی کند.

در همین راستا کنفدراسیون والیبال آسیا با حضور دو تیم از ایران یکی به عنوان قهرمان و دیگری به عنوان میزبان موافقت کرد تا این رقابت‌ها با حضور ۱۲ تیم با فرمول و شرایط جدید زیر نظر والیبال ورلد از ۱۸ تا ۲۵ شهریور در یزد برگزار شود.

این میزبانی برای ایران با توجه به نخستین تجربه همکاری والیبال ورلد با فدراسیون والیبال اهمیت ویژه‌ای دارد و می‌تواند مقدمات میزبانی کشورمان را در رویدادی های جهانی در رده بزرگسالان همچون لیگ ملت‌ها و قهرمانی جهان مهیا کند.

رقابت‌های والیبال قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا چند سالی است با توجه به حضور ستارگان والیبال دنیا در باشگاه های آسیا کیفیت و اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است.نظرات بگذارید...

Top