ترابی: اینجا تبریز است، ورزشگاه یادگار امام!

ترابی: اینجا تبریز است، ورزشگاه یادگار امام!
هواداران پرسپولیس باید باور کنند شش سال پس از انتقال زمستانی، مهدی ترابی تیم‌شان را ترک خواهد کرد.

به گزارش هواداری نیوز ،  وینگر خوش نقش پرسپولیس تصمیم خود را برای جدایی از این باشگاه و پیوستن به باشگاه تراکتور گرفته و به زودی با پیراهن این تیم عکس خواهد انداخت.

این اتفاق در شرایطی رخ می‌دهد که ترابی پیوندس عمیق با پرسپولیس داشته است، چه از زمان کشفش در فوتبال ایران به عنوان یک ستاره بی مهار (که اتفاقا اولین نمایش بزرگش در مقابل پرسپولیس رقم خورده است) و چه در زمانی که برانکو در یک جلسه دوستانه حضور او در پرسپولیس را قطعی کرد تا او در دوره مدیریت رضا درویش در سایپا در تابستان با قرمزها قرارداد ببندد تا پس از باز شدن پنجره بسته آنها در نیم فصل به جمع سرخ‌ها بپیوندد.

امروز به جز یک فصل، هر آنچه که ترابی در پرسپولیس انجام داده منجر به قهرمانی سرخ‌ها شده و او را می‌شود در رتبه یکی از موثرترین چهره‌های سرخپوشان در قهرمانی‌های این سال‌ها نامید، چه در زمان سرمربیگری برانکو ایوانکوویچ، چه در زمانی که گابریل کالدرون جایگزین مرد کروات شد و چه در زمان دو مربی بعدی (یحیی گل‌محمدی و اوسمار ویه‌را).

خبرنگاران ورزشی به مهدی ترابی عنوان مهره قهرمانی را داده بودند؛ بازیکنی که حضورش در اسکواد سرخ‌ها به جز یک‌بار منجر به بالا بردن جام شده است. یک مهره تهاجمی و موثر همیشگی که در هیچ فصلی به خاطر نمی‌آوریم نمایش ضعیفی از وی دیده باشیم.

ترابی البته یک نیم فصل پرسپولیس را به مقصد العربی قطر ترک کرد اما پس از ۹ بازی در تیم قطری با اشتیاق بسیار به ایران برگشت، چراکه نمی‌توانست جو قطر و بازی مقابل سکوهای کم تماشاگر لیگ ستارگان را تحمل کند. او پس از آن در چهار سال حضور در باشگاه پرسپولیس احتمالا مهم‌ترین ستاره سرخپوشان بوده و نامش را باید در بین یکی از بهترین بازیکنان تاریخ این باشگاه قاب کرد، اگرچه ترابی رسانه گریز و چهره‌ای ضدستاره دارد و هرگز تلاش نکرده خودش را به عنوان یک چهره محبوب در بین هواداران مطرح کند.

با این حال آمار خیره‌کننده‌ او در باشگاه پرسپولیس موقعیتی تاریخی به وی می‌بخشد و به همین دلیل هواداران از جدایی او بیش از هر ستاره دیگری که احتمالا راه تراکتور را در پیش خواهد گرفت، نگران و ناراحتندترابی در پست وینگر چپ یکی از سه ملی‌پوش پرسپولیسی‌هاست و بازیکنی است که در اغلب اوقات سختی سال‌های منجر به قهرمانی گره‌گشا و فوق ستاره بوده و نمایش‌های بسیاری از او به عنوان یک ستاره درخشان به خاطرمان می‌آید.

در سایپای علی دایی با بازوبند کاپیتانی، جلوتر از بازیکنان بزرگی مثل رضا اسدی که هنوز در فوتبال ایران به آن اندازه چهره نشده است.

از این رو است که صید او توسط تراکتور یک سوپر ترانسفر را شکل خواهد داد، چراکه آنها مستقیما بازیکنی را از تیم قهرمان ایران و مهم‌ترین رقیب‌شان صید کرده‌اند که روحیه و سبک کاری‌اش اغلب منجر به موفقیت شده و شاید بتواند ضریب موفقیت تراکتور را هم بسیار بالا ببرد. ترابی در زمان حضور در پرسپولیس در پنج فصل قهرمان شده و یک نایب قهرمانی نیز در کارنامه دارد. او فاتح دو جام حذفی و سه سوپرجام ایران هم هست تا کوله بازی از افتخارات را از دوران حضور در پرسپولیس جمع کرده باشد.

نکته مهم درباره او این است که ترابی از همان ابتدای حضورش در پرسپولیس طوری در جمع قرمزها نمایش داده که کمتر کسی باور می‌کند او اردوی پرسپولیس را به مقصد باشگاه دیگری در ایران ترک کند، به خصوص که او بازیکنی موثر، کم حاشیه و در خدمت تیم بوده و یکی از چهره‌هایی است که در بحران‌ها به کمک تیم می‌آمده و نقش بزرگتری را در اردوی پرسپولیس ایفا می‌کرده است، همان جوی که این نسل از پرسپولیسی‌ها آن را با حداکثر بازدهی به هواداران‌شان هدیه دادند

به نظر می‌رسد تصمیم نهایی گرفته شده و به زودی تصاویری که برای هواداران تراکتور خوشحال‌کننده و برای طرفداران پرسپولیس دردناک است، تا مدت‌ها تیتر اول رسانه‌های ایران خواهد بود و البته دوران تازه‌ای که او در یکی از مهم‌ترین شهرهای ایران آغاز خواهد کرد. حسن تراکتور این است که تعداد زیادی از هم‌تیمی‌های سابق در آن حضور دارند و البته جمعیت هواداری سرشار و علاقه فوق‌العاده هواداران این باشگاه اجازه نخواهد داد که ترابی یک لحظه دلش برای جو ورزشگاه‌ آزادی تنگ بشود. اینجا تبریز است، ورزشگاه‌ یادگار امام.نظرات بگذارید...

Top