برکناری موتا پائز سرمربی تیم ملی والیبال ایران بعد از هفت شکست پیاپی ! چه کسانی عامل این فضاحت شدند!

برکناری موتا پائز سرمربی تیم ملی والیبال ایران بعد از هفت شکست پیاپی ! چه کسانی عامل این فضاحت شدند!
بَر اساس خبر رسمی فدراسیون والیبال ایران موتا پائز سرمربی برزیلی از هدایت تیم ملی والیبال ایران بَر کنار شد! بر این اساس هدایت تیم ملی در پنج بازی باقی مانده لیگ ملت ها، به پیمان اکبری سپرده شد!

به گزارش هواداری نیوز، سئوال این است که با این فضاحت و رسوائی که به بار آمده می توان عاملان بی آبرو کردن جوانان بی گناه تیم ملی والیبال کشورمان را بخشید؟
در عرصه مدیریتی فدراسیون والیبال در طول سال‌های گذشته بویژه دوران ریاست مرحوم حاج محمد رضا یزدانی خرم هرگز با چنین آبروریزی در والیبال مواجه نبودیم!
دنیای عجیبی شده! افراد غیر والیبالی که خود را بزرگتر از آنی که هستند می دانند و از تدبیر برای ارتقای والیبال ایران سخن می راندید که در یک چشم بهم زدن حرف ها و توصیف های فریبکارانه ای را که در بوق وکَرنا می کردید و در رسانه ملی با موتا پائز دَم از رسیدن به سهمیه المپیک 2024 سخن می زدید و علاقه مندان به والیبال را با وعده های پوچ خود به سخره گرفته بودید، تازه از خواب بیدار شده اید!؟
آقای سید میلاد تقوی پنج ماه در ارتباط با استخدام مربی تراز اول دنیا به مردم و جامعه والیبال دروغ گفتید بس نبود که تا پیش از اعزام تیم ملی والیبال کشورمان به مسابقات لیگ ملت های جهان، با تحلیل های به اصطلاح کارشناسانه در نشست های مشورتی، مائوریسیو موتا پائز را، ناجی کَشتی به گِل نشسته والیبال به ساحل مقصود می دانستید! انگار همه این ها را به فراموشی سپرده اید!
در همان زمان هم دلسوزان واقعی رسانه های نوشتاری که دارای صداقت کاری هستند برحسب وظیفه و رسالتی که برعهده دارند، با نقدهای سازنده به شما هُشدار دادند که این رَه که می روید به کُجا آباد ختم خواهد شد که دیری نپائید حقایق آشکار گردید و در نیمه راه مجبور به بَرکناری ناخدای این کَشتی شدید!
البته انتخاب چنین مربی از سوی افراد نا لایق و بی کفایتی که تخصص و شناختی از والیبال دنیا ندارند و کار مدیریتی در ورزش نکرده اند جُز این انتظاری نمی توان داشت؟!
نگارنده بارها در این باب نوشتم که اول باید بدانید که در کدام موضع نشسته اید و با چه تخصصی با انتخاب نادرست آقای پائز می خواستید گره گشای مشکلات تیم ملی شوید. که اینک به این نتیجه رسیده اید که موتا پائز نه تنها
گره ای را باز نکرده که بَر گره ها افزود است و در نهایت ضعف های کوچینگی خود را به گردن جوانان غیور و متعصب تیم ملی می اندازد که انسجام و هماهنگی تیمی ندارند و هر یک برای خود بازی می کنند! چرا نمی گوید تیم ملی جوان ما نیاز به تقوبت روحی، پزشک روانشناس و ایجاد انگیز دارد؟
آقای تقوی ریاست محترم فدراسیون والیبال ایران؛ جناب عالی هم مثل آقای ماتو پائز با وعده های رویائی به شعور مردم شریف ایران توهین کردید، باید می دانستید خانواده والیبالِ مترقی شده ایران از این مربی کم نام ونشان چه می خواهند وقرار است وی در کمتر از چند هفته برای تیم ملی والیبال مان چه کُند، که انتظار می‌رفت.
پسندیده نبود که با صحبت های بی اساس با دروغ پراکنی مردم را فریب می دادید و انتطارات را بالا می بُردید! چرا که از اول مشخص بود که با انصراف آقای پیمان اکبری از نامزدي انتخابات ریاست فدراسیون به نفع جنابعالی وعده سرمربیگری تیم ملی را به ایشان داده بودید ، اما با توجه به فشارهای اصحاب رسانه باصرف هزینه های میلیاردی بطور موقت پائز را به عنوان سرمربی تیم ملی بَر گزیدید که این کارِ بسیار ناپسندو این شیوه مدیریت در سایه مدعیان کارشناسی وتحلیل گران منفعت طلب در شاُن ورزش و والیبال ایران اسلامی نبوده است!
کافی بود نگاهی می داشتید به نظرات دلسوزانه کارشناسان واقعی والیبال تا به خوبی قضیه انتخاب سرمربی تیم ملی برای شما روشن می شد. نباید دلخوش کارشناسانی می شدید که مخفیانه لورنزو بلنجینی را از آمدن به ایران منصرف کردند!
چرا آن موقع وحید مرادی و شخص شما در منصب دبیرکلی فدراسیون والیبال سکوت اختیار کردید! تا این افتضاح ببار آید که بهترین وشایسته ترین جوانان ما از سیمای شبکه ورزش با بغضی در گلو خفته از مردم طلب بخشش کنند! شرمتان باد که نه تنها آبروی والیبال ایران را در مجامع بین المللی بُردید و با فرصت سوزی باعث شکست های تیم ملی شدید که در کُل دلِ جوانان غیور و معصوم تیم ملی و مردمِ ایران، به ویژه خانواده بزرگ والیبال را به درد آوردید. که سزاوار آن نبودند.
در فرصت بعدی بیشتر به این رسوائی ومسافرانی که عامل این بی تدبیری جناب عالی بودند خواهیم پرداخت .نظرات بگذارید...

Top